رفع خطوط بینی با بوتاکس | متخصص پوست در اصفهان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس / تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

زمانی که پوست کلاژن خود را از دست می‌دهد، خطوط اطراف بینی نمایان می‎شوند. کلاژن ها فیبرهایی هستند که به استحکام و انعطاف‌پذیر بودن پوست کمک می‎کنند. از دست دادن کلاژن، با بالا رفتن سن نمایان می‎ شود؛ اما همچنان برخی عادت‌های روزمره زندگی باعث سرعت بخشیدن به این فرایند می ‎شود. یکی از رایج‌ترین انواع چین و چروکی که در ناحیه بینی به وجود می‌آید با اصطلاح چروک خرگوشی شناخته می‌شود که از گوشه‌های داخلی چشم شروع می‌شود و در طول بینی به سمت پایین و داخل ادامه پیدا می‌کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

این چروک‌های ایجاد شده، تحت تأثیر عواملی مثل افزایش سن، ژنتیک، جنس و نوع پوست به وجود می‌آیند که با خندیدن یا برخی دیگر از حالت‌های صورت بیشتر در معرض دید قرار می‌گیرند. وجود این خطوط که بعد از مدتی روی صورت حک می‌شوند و بدون خندیدن هم قابل رؤیت هستند، برای برخی افراد ناخوشایند است؛ زیرا معتقدند که این خطوط سن را بیشتر نشان می‌دهند. جهت رفع این خطوط میتوان از روش هایی همچون تزریق بوتاکس برای برطرف کردن سریع این خطوط استفاده کرد.

سم اونابوتولینیوم A یک نورومدولاتور است که تزریق آن به عضلات مورد نظر مانع انقباض آنها توسط تکانه‌های عصبی می‌شود. زمانی که پزشک متخصص آن را در مکان‌های دقیق اطراف بینی تزریق می‌کند، انقباض عضلاتی که باعث چین و چروک روی بینی می‌شوند، متوقف شده و در نتیجه پوست روی بینی صاف و جوان‌تر خواهد شد.

مزایای تزریق بوتاکس بینی

تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

نحوه تزریق بوتاکس بینی

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

برای آگاهی از اقدامات و مراقبتهای بوتاکس کلیک کنید.

توصیه ها و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

1. یکی از مهمترین نکاتی که درباره مراقبت بعد از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کنید لمس نکردن قسمت تزریق است. مخصوصاً از ماساژ دادن نواحی مورد نظر حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز منتقل شود.
2. بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید.
3. یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از فعالیت های فیزیکی سنگین است.
4. کسانی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه کبودی در قسمت های مورد نظر شدند می توانند از آرنیکا و یا ویتامین K استفاده کنند.
5. یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری های شیمیایی است.
6. بعد از تزریق بوتاکس در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار می توانید آن را ترمیم کنید.

ماندگاری تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

ماندگاری بوتاکس در افراد مختلف، متفاوت است؛ ولی به طور کلی هر 4 تا 6 ماه یکبار تمدید بوتاکس لازم است.

موارد منع تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس برای از بین بردن خطوط خرگوشی روی بینی

هزینه‌های بوتاکس برای هر فرد متفاوت است و به منطقه درمان و تعداد واحد بوتاکس تزریق شده بستگی دارد.

عوارض تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین‌های خرگوشی بینی

در کل تزریق بوتاکس برای برطرف کردن خطوط خرگوشی بینی روشی کم عارضه است که تمام عوارض ناچیز آن قابل برگشت هستند. از جمله عوارض این تزریق می‌توان به افتادگی لب و عدم تقارن لبخند اشاره کرد. یکی از عضلاتی که لب فوقانی را بالا می‌برد در خارج عضله نازالیس قرار دارد و اگر تزریق نادرست انجام شود یا اگر بوتاکس به این عضله انتشار پیدا کند سبب ضعیف‌تر شدن آن می‌شود و در نتیجه لب فوقانی در همان سمت کمی پایین‌تر می‌رود و در هنگام لبخند زدن کمی عدم تقارن ایجاد می‌شود. همچنین اگر بوتاکس بیش از حد نزدیک به چشم تزریق شود، ممکن است اختلالاتی در اشک ‌ریزش و یا حتی دوبینی ایجاد شود که هر دو این عوارض قابل برگشت هستند.

برای آگاهی از ریزش سکه ای مو شما را به خواندن مطلب علت ریزش موی سکه ای چیست و آیا درمانی دارد؟ دعوت می کنیم. شما می توانید برای درمان این عارضه به دکتر فاطمه عندلیب در اصفهان مراجعه نمایید.
درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
جلوگیری (پیشگیری) از چروک صورتجلوگیری (پیشگیری) از چروک صورت

چین و چروک پوست، خطوطی عمیق یا سطحی هستند که روی پوست تشکیل می‌ شوند. تشکیل چین و چروک روی پوست، بخشی از روند طبیعی افزایش سن در بدن است. در واقع، تغییرات سلولی ایجاد شده در اثر گذر عمر باعث ایجاد این خطوط روی پوست می‌ شود. ... ادامه مطلب

بهترین روشهای رفع کک و مک صورت چیست؟بهترین روشهای رفع کک و مک صورت چیست؟

کک مک به صورت نقاط گرد کوچک به رنگ قهوه ای روشن بر روی پوست صورت دیده می شود . معمولا این ضایعات در فصل بهار و تابستان به علت تماس مداوم با آفتاب پر رنگ می شوند و در فصل پاییز و زمستان به علت کاهش شدت آفتاب کم رنگ تر می شوند. ... ادامه مطلب

فریز درمانی ضایعات پوستی چگونه انجام میشود؟فریز درمانی ضایعات پوستی چگونه انجام میشود؟

فریز درمانی، سرما درمانی یا کرایوتراپی یک روش ساده و غیرتهاجمی است که در آن از نیتروژن مایع برای فریز کردن و از بین بردن توده‌ ها و دانه‌ هایی که بر روی سطح پوست ظاهر می‌ شوند، استفاده می‌ شود. ... ادامه مطلب

پر شدن ساق پا با تزریق چربیپر شدن ساق پا با تزریق چربی

یکی از ملاک های زیبایی با اهمیت در داشتن اندامی مناسب، پاهایی پر و خوش فرم می باشد. بسیاری از افراد از لاغری مچ و ساق پا رنج می برند ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465