چگونه می توان ماندگاری بوتاکس را افزایش داد؟
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / تزریق بوتاکس / ماندگاری بوتاکس چقدر است و چه عواملی باعث افزایش آن می شود؟

ماندگاری بوتاکس چقدر است و چه عواملی باعث افزایش آن می شود؟

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای زیبایی در دنیای امروز، داشتن پوستی صاف و بدون هرگونه چین و چروک است. به همین دلیل افراد در سنین مختلف به دنبال شیوه‌هایی هستند که با استفاده از آنها زمان بروز چین و چروک‌های صورت را تا حد امکان به تأخیر بیندازند. برای رفع چین و چروک‌های صورت از روش‌های گوناگونی استفاده می‌شود که یکی از این روش‌ها، تزریق بوتاکس است. بوتاکس نام تجاری یک سم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum است. در مقادیر غلظتی بالا، این سم می تواند نوعی فلج عضلانی موسوم به بوتولیسم ایجاد کند. مقادیر کوچک، رقیق شده (ضعیف شده) مستقیماً به عضلات خاص تزریق می شود و باعث کنترل ریلکسیشن و انقباض عضلات می شود که به اصطلاح تزریق بوتاکس نام گرفت.

آنچه در این مطلب میخوانید

بوتاکس از طریق مسدود کردن انقباض عضلانی، از حرکت عضلات جلوگیری کرده و چین و چروک ها را رفع می کند. در رابطه با ماندگاری بوتاکس، شما نمی توانید سرعت واکنش بدن به این مواد را تغییر دهید؛ اما می توانید با مراقبت از پوست خود ماندگاری نتایج را افزایش دهید. کسانی که با مراقبت از بدن خود از پوست خود مراقبت کنند می توانند نتایج طولانی تری را تجربه کنند که با درمان های ترمیمی نزدیک به شش ماه دوام می آورد.

کاربرد بوتاکس

مزایای بوتاکس

ماندگاری بوتاکس

نحوه تزریق بوتاکس

ابتدا قبل از تزریق، پزشک ناحیه تزریق را علامت‌گذاری می‌کند. سپس با دقت در محل موردنظر بوتاکس تزریق می‌شود. ممکن است که یک کرم بیحس‌کننده موضعی بر روی پوست بیمار اعمال شود تا فرد احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

مراقبت قبل از بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

چه عواملی باعث از بین رفتن اثر بوتاکس می‌شوند؟

مدت ماندگاری بوتاکس

با توجه به گفته پزشکان، میزان ماندگاری بوتاکس حدود چهار ماه است. معمولاً در تزریق اول اثرات آن به سرعت از بین می‌رود؛ اما در دفعات بعدی فاصله زمانی بین دو تزریق بیشتر خواهد بود. به طور کلی، نحوه نگهداری و مراقبت از بوتاکس می‌تواند بر روی مدت زمان ماندگاری آن تأثیر بسیاری داشته باشد.

چگونه می توان ماندگاری بوتاکس را افزایش داد؟

موارد منع تزریق بوتاکس

هزینه بوتاکس

قیمت بوتاکس همچون سایر عمل‌هایی زیبایی متأثر از برندهای مصرفی در این زمینه، میزان مصرف دارو در نواحی مختلف، همینطور هزینه‌های کلینیک و دستمزد پزشک معالج خواهد بود.

عوارض بوتاکس

  1. کبودی در محل تزریق
  2. افتادگی پلک‌ها که می‌تواند چندین هفته طول بکشد.
  3. قرمزی و سوزش چشم
  4. سردرد

آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، بن بست پارکینگ عمومی توحید ، مجتمع آسمان ، طبقه چهارم
تلفن : 36260819 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :غفاری [ 1402-06-15 ]
خانم دکتر من ابروهامو تتو زدم دقیقا چه وقتی میتونم برای بوتاکس نوبت بگیرم ؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا میتوان همزمان با تزریق فیلر از روشهایی مانند لیزر CO2 یا آر اف هم استفاده کرد؟آیا میتوان همزمان با تزریق فیلر از روشهایی مانند لیزر CO2 یا آر اف هم استفاده کرد؟

از روشهای جوانسازی پوست، آر اف فرکشنال، تزریق فیلر و لیزرco2 است. در صورت تزریق فیلر در ۶ ماه اخیر از لیزر CO2 نمیتوان استفاده کرد . ... ادامه مطلب

اثرات تزریق هیر فیلر در رفع ریزش مواثرات تزریق هیر فیلر در رفع ریزش مو

روش های زیادی برای نگهداری و درمان مشکلات مربوط به مو وجود دارد. یکی از این روش ‌ها هیر فیلر است. ... ادامه مطلب

مراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشممراقبتهای بعد از بوتاکس پیشانی و دور چشم

تزریق بوتاکس از پدید آمدن خطوط بر روی پیشانی و دور چشم جلوگیری کرده و یا آنها را درمان می کند. به همین جهت مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس مهم است . ... ادامه مطلب

با عجیب ترین کاربرد بوتاکس آشنا شوید؛ تزریق بوتاکس به عضله جوندهبا عجیب ترین کاربرد بوتاکس آشنا شوید؛ تزریق بوتاکس به عضله جونده

عضلات جونده عضلاتی هستند که در پشت فک قرار دارند و به ما اجازه می دهند تا جویدن را انجام دهیم . بزرگی این عضلات که با نام هایپرتروفی عضله ماستر شناخته می شود می تواند موجب گردد که شکل صورت پهن و مربعی شکل به نظر بیاید.تزریق بوتاکس به عضله ماستر، عجیب ترین کاربرد بوتاکس است. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465