آشنایی با پیلینگ یا لایه برداری پوست | هزینه پیلینگ صورت در اصفهان

پیلینگ صورت چیست؟

سطح پوست پوشیده از سلول‌های مرده یا لایه شاخی است. این سلول‌ها در سطحی‌ترین بخش پوست قرار می‌گیرند. وظیفه سلول‌های مرده محافظت از پوست است و در اصل باید گفت این سلول‌ها نگهبانان بدن در مقابل عوامل خطرساز بیرونی هستند. در حالت نرمال، بدن تقریباً ماهی یک‌بار سلول‌های شاخی شکل را به طور کامل حذف کرده و سلول‌های جدیدتری را جایگزین آنها می‌کند. به همین دلیل این سلول‌های مرده روی پوست تجمع کرده و باعث کاهش درخشندگی و شادابی پوست می‌شوند. برداشت این سلول‌ها به شما کمک می‌کند تا پوست شفاف‌تری داشته باشید.

به فرایندی که پوست با کمک محلول‌های شیمیایی لایه برداری شود، پیلینگ صورت (facial peeling) می‌گویند. در واقع در این فرایند که نوعی فیشیال صورت محسوب می شود، لایه رویی و آسیب دیده پوست برداشته می‌شود. این روش نسبت به سایر روش‌های لایه برداری، آسیب بسیار کمی به پوست می‌زند و در مدت زمان کمی مشکلات پوستی را از بین می‌برد. روش پیلینگ دارای انواع مختلفی است که توسط دکتر فاطمه عندلیب، متخصص پوست در اصفهان انجام می شوند.
تلفن نوبت دهی و کسب اطلاعات بیشتر : 36260819

مزایای پیلینگ صورت

انواع پیلینگ

بر اساس عمق نفوذ و قدرت اثر عملکردی بطور کلی ۳ نوع پیلینگ داریم:

 1. شیمیایی
 2. مکانیکی
 3. لیزری

انواع پیلینگ شیمیایی

 1. سطحی: در این حالت از مواد لایه بردار ملایم استفاده میشود. کار به صورت سرپایی انجام میشود بدون نیاز به بیحسی است. در این مرحله کار فقط روی لایه خارجی پوست یعنی اپیدرم انجام میشود. برای چین و چروک های سطحی و ظریف ناشی از آفتاب، کک و مک ، لک های بارداری و تغییرات پوستی خفیف و اسکارهای خفیف و آکنه بکار میرود. طی ۳ الی ۵ روز اول کمی پوسته ریزی خفیف داریم. آثار عملی آن خیلی مشهود و نمایان نیست، لذا تکرار آن برای چند مرتبه نیاز است.
 2. متوسط: این نوع پیلینگ تا لایه دوم پوست یعنی ناحیه دوم یا پاپیلر ادامه پیدا میکند و ترمیم این روش حدود یک هفته تا ۱۴ روز طول میکشد. در این روش یک سوختگی درجه دو کنترل شده داریم. علائم بالینی آن از نوع پیلینگ شیمیائی سطحی بیشتر است و احتمال ایجاد عوارض هم داریم. درصورتیکه امور بعد از درمان را خوب انجام بدهیم خیلی از عوارض قابل کنترل است. میتوانیم چند هفته بعد نیز این عمل را تکرار کنیم. در این روش اثرگذاری روی چین و چروک های خفیف تا متوسط و تغییرات پیگمانتاسیون و لک های پوستی و سایر ضایعات پوستی دارای اثر گذاری مناسبی است. این کار در مطب تحت نظر پزشک و تیم اجرائی مناسب باید انجام شود.
 3. عمیق: این روش اغلب از ترکیبات فنلی استفاده میشود. اثرات آن عمیق است و به ناحیه درم و تیکولر و لایه های عمقی پوست میرسد و موجب سوختگی درجه ۲ و عمیق میشود برای موارد چین و چروک های عمیق تر و اسکارهای شدیدتر ناشی از آکنه و یا در بیمارانی که دارای قوام پوستی بدی هستند؛ ولی تمایل به انجام جراحی ندارند کاربرد خوبی دارد. در پیلینگ شیمیائی عمیق به مدت ۱۰ الی ۱۴ روز قرمزی و التهاب شدیدتری داریم و باید بیمار حتماً در منزل باشد و پرهیز شدید از آفتاب و مواد آرایشی و ضد آفتاب رنگدانه دار داشته باشد. این روش باید فاصله یک ماه نسبت به سایر روشهای دیگر انجام بشود؛ ولی اگر بخواهیم مجدداً پیلینگ شیمیائی عمیق را تکرار کنیم نیاز است چندین ماه گذشته باشد.
پیلینگ صورت

لایه‌برداری مکانیکی

متداول ترین نوع لایه‌‌ برداری مکانیکی، روش میکرودرم ابریژن است. در این متد (متد ابریت پوست) که با دستگاه حساس و پیشرفته ابریژن انجام می شود، جریانی از کریستال های ظریف اکسید آلومینیوم روی پوست باعث لایه برداری سریع می شوند. این دستگاه طوری طراحی شده که با مکشی که روی پوست انجام می دهد کریستال ها را از سطح پوست جمع می کند و در راستای این کار جریان خون را نیز بهبود می بخشد. در نتیجه این امر موجب فعال شدن سلول های فیبروبلاست و ترمیم و طراوت پوست می گردد. بعد از این فرآیند مکانیکی تأثیر و نفوذ‌ داروهای پوستی، چندین برابر می شود؛ بنابراین کمک بسزایی به درمان دارویی مانند رفع لک ‌های صورت می کند. اعمال فشار منفی روی پوست صورت در این متد سبب آزاد سازی موادی در پوست می ‌شود که ساخت کلاژن را تحریک کرده و در طولانی ‌مدت باعث افزایش کلاژن‌ سازی و کاهش چین و چروک پوست می گردد.

لایه برداری لیزری

در روش‌های لایه‌برداری و پیلینگ پوست با لیزر، از پرتوهای نور برای نفوذ به پوست استفاده می‌شود و یک لایه برداشته می‌شود. روش لیزری امکان برداشتن دقیق‌تری از لایه‌ی پوست را فراهم می‌کند؛ اما به‌طورکلی از لایه‌برداری شیمیایی گران‌تر است. دو نوع لیزر وجود دارد: تخريبی (ablative) و غیر تخریبی. لیزرهای تخریبی یا فرسایشی (مانند CO2 و اربیوم) شدیدتر هستند؛ اما با تبخیر پوست بهترین نتیجه را به دست می‌آورند. لیزرهای غیرتخریبی (به عنوان مثال Fraxel) کمتر به پوست نفوذ می‌کنند و در عوض پوست را گرم می‌کنند بدون اینکه آن را از بین ببرد. به خاطر داشته باشید از آنجا که لیزرهای غیرتخریبی به اندازه لیزرهای تخریبی قدرتمند نیستند، برای گرفتن بهترین نتیجه، ممکن است چندین جلسه لیزر درمانی انجام شود.

انواع روش‌های لیزر درمانی پوست

مراقبت بعد از پیلینگ

موارد منع انجام پیلینگ

 1. آکنه فعال
 2. بارداری
 3. ضعف سیستم ایمنی (دیابت کنترل نشده)
 4. پوست های تیره (تیپ پوستی ۵ و ۶)
 5. وسواس
 6. پوست خیلی خشک
 7. تبخال عود کننده که در این مورد می توان از آسیکلویر خوراکی در روز قبل از پیلینگ استفاده کرد
 8. مصرف بالای سیگار و قلیان چرا که ترمیم التهاب در این افراد به سختی صورت گرفته و شانس عوارض بیشتر می باشد.

عوارض پیلینگ صورت

هزینه پیلینگ صورت

میزان این هزینه به عوامل مختلفی مانند روش مورد استفاده، تجربه پزشک و محل جغرافیایی وی بستگی دارد. از آنجایی که پیلینگ عمقی نیاز به مدت زمان بیشتری دارد، لذا در مقایسه با پیلینگ سطحی دارای هزینه بیشتری هم می باشد.

آراف فرکشنال ترمیا (ترمیا نانو ابلیتیو) که جدیدترین تکنولوژی آر اف می باشد؛ جزو تجهیزات کلینیک تخصصی دکتر فاطمه عندلیب در اصفهان است. با توجه به تاثیر آراف ترمیا در بهبود و جوانسازی پوست، در صورت تمایل به اقدامات قابل انجام با ترمیا، میتوانید به این مرکز مراجعه نمایید. تلفن نوبت دهی و کسب اطلاعات بیشتر : 36260819
نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
پس از لیزر فرکشنال چه باید کرد؟پس از لیزر فرکشنال چه باید کرد؟

لیزر فرکشنال نخستین و قدرتمندترین سیستم در جوانسازی و درمان برخی عارضه های پوستی است که باعث از بین رفتن چین‌ و چروک های ریز، کاهش اندازه منافذ و سفت شدن پوست میشود. مراقبت های قبل و بعد از درمان با لیزر فرکشنال co2 بیشترین تأثیر را در نتیجه نهایی دارند که در ادامه بیان میشوند. ... ادامه مطلب

جوانسازی پشت دست با تزریق فیلرجوانسازی پشت دست با تزریق فیلر

یکی از روش‌ های جوانسازی پشت دست، تزریق فیلر می‌ باشد. مجموعه متنوعی از فیلرهای درمانی وجود دارد که به تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا رسیده و پزشکان آنها را به کار می‌ گیرند که در ادامه بدان میپردازیم. ... ادامه مطلب

کاربردهای لیزرالکساندرایت کوتراکاربردهای لیزرالکساندرایت کوترا

لیزر موهای زائد، در مقایسه با روش های قدیمی مانند شیو کردن، استفاده از موبر یا وکس، دائمی و ماندگارترین روشی است که با هر نوع پوستی سازگاری دارد و با توجه به اهمیت آراستگی فیزیکی که اخیراً بیشتر مورد توجه زنان و مردان قرار گرفته، لیزر موهای زائد به سرعت در حال رشد است. ... ادامه مطلب

بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی زنانبیماریهای پوستی دستگاه تناسلی زنان

دستگاه تناسلی زنان ممکن است به دلایل مختلفی دچار عفونت‌ ها و مشکلات تناسلی شود که لازم است بانوان نکاتی را رعایت کرده تا بتوانند به سلامتی و بهداشت خود کمک کنند. درمان این بیماری‌ ها بر اساس باکتریایی یا ویروسی بودن آنها متفاوت است. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465