دکتر فاطمه عندلیب

متخصص پوست و مو


چه کنیم که عید جوانتر به نظربرسیم ؟

هرساله با فرارسیدن سال نو طبیعت هم جوان می شود.ما ایرانیها هم دوست داریم از این غافله عقب نمانیم .لذا تا جایی که امکان دارد سعی می کنیم با ایجاد تغییراتی در ظاهرخودزیباتروآراسته تر به نظربرسیم.در مقاله امروز به چند نکته برای داشتن صورتی جوانتر اشاره می کنیم.

1) اگر مابین ابروهای خود خط اخمی مشاهده می کنید حتما آن را درمان کنید.چرا که وجود خط اخم هم ظاهر شما را عبوس جلوه می دهد وهم سن شمارا بالاتر نشان می دهد.درمان خط اخم به سادگی با تزریق بوتاکس امکانپذیر است .البته توجه داشته باشید که ازبین بوتاکس های موجود در ایران فقط دیسپورت مورد تایید می باشد.دیسپورت هم مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا را دارد وهم دارای مجوز وزارت بهداشت ایران است.اگردیسپورت توسط متخصص پوست تزریق شود عارضه ای ایجاد نمی شود.ولی تزریق بوتاکس هایی غیر از دیسپورت توسط افراد غیرمتخصص قطعا عوارضی را به دنبال خواهد داشت.

2) اگر وجود خطوط افقی برروی پیشانی چهره شمارا گرفته نشان می دهد می توانید با تزریق بوتاکس به فردی گشاده رو تبدیل شوید.

3) اگر خط خنده شما عمیق شده است و دو طرف دهان شما فرورفته به نظر می رسد می توانید با تزریق ژل (فیلر) آن را برطرف کنید.همچنین می توان با تزریق ژل کشیدگی گوشه های لب به سمت پایین را اصلاح کرد.

4) اگربه علت گودی وتیرگی زیر چشم "چهره شما همواره خسته و خواب آلود به نظر می رسد می توانید با تزریق ژل (فیلر) در ناحیه زیر چشم بر این مشکل فائق آیید.تزریق ژل زیر چشم می تواند تاثیر به سزایی در تغییر چهره شما داشته باشد.البته باز هم به این نکته توجه داشته باشید که حتما ژل تاییدیه وزارت بهداشت را داشته باشد وتزریق آن هم توسط متخصص پوست انجام شود.

5) اگر وجود خال های متعدد برروی پوست صورتتان ظاهر نازیبایی ایجاد کرده است حتما آنهارا درمان کنید.درمان خالهای ریز به راحتی با کوتر ویا لیزر در یک جلسه قابل انجام است.

6) اگر کک مک های فراوان زیبایی صورت شمارا تحت تاثیر قرارداده است لیزر کیوسویچ می تواند به شما کمک کند.

7) اگر دچار تیرگی پوست شده اید ویا ازوجود جوشهای زیر پوستی به ستوه آمده اید میتوانید با انجام پیلینگ سطحی (لایه برداری) پوستی شفاف تر و جوانتر را تجربه کنید. در این روش با استفاده از نوعی اسید میوه یک لایه نازک از پوست شما برداشته می شود.در پیلینگ سطحی مراقبت خاصی لازم نیست وبیمارمی تواند با مصرف ضد آفتاب مناسب به کارهای روز مره اش بپردازد.البته توجه داشته باشید که فقط پیلینگ از نوع سطحی توصیه می شود.چون پیلینگ های عمقی ممکن است در افراد با پوست تیره منجر به تیرگی بیشتر شود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 36294896 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیمطالب و مقالاتسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالریخدمات مطبآدرس مطبسایتهای دیگر